تماس با پشتیبانی: ۰۲۱۹۱۳۰۷۹۸۹

هاست و سرور سازمانی

هاست و سرور سازمانی

سازمان ها، شرکت ها و ارگان های دولتی و خصوصی، از جمله حساس ترین مراکزی هستند که امنیت داده و اطلاعات در آنها جزو مهمترین اصول بوده و باید به آن توجه ویژه ای داشت. پلن های میزبانی وب سایت های سازمانی نیز باید از همین خصوصیات بهره مند باشند و علاوه بر کیفیت عملکردی بالایی که دارند، باید به بحث امنیت داده ها نیز توجه ویژه ای داشته باشند. زمین هاست برای دست یافتن به بالاترین میزان بهره‌وری، پلن های اختصاصی میزبانی اینگونه از وب سایت ها را با عنوان هاست سازمانی ارائه می دهد که مهمترین شاخصه آن ها، اختصاص تمامی منابع به سازمان و عدم اشتراک گذاری فضای سرور با دیگر کاربران می باشد. امنیت تضمین شده، آپ تایم 99.9%، نامحدود بودن ترافیک و پهنای باند، استفاده از بروزترین سخت افزار و نرم افزارهای مدیریتی، امکان مانیتورینگ، بکاپ گیری ساعتی، مقیاس پذیری بالا، فایروال های قدرتمند و پشتیبانی 24 ساعته، از دیگر امکاناتی است که زمین هاست برای این دسته از پلن های میزبانی وب، در نظر گرفته است.
هاست و سرور سازمانی

پلن های هاست و سرور سازمانی

زمین هاست پلن های مختلفی را متناسب با کاربردهای متفاوت طراحی کرده است تا پاسخگوی نیازها و سرویس های گوناگون باشد.

 • نام سرور
  تعدا پردازنده
  رم
  دیتا سنتر
  فضای هارد
  ترافیک
  پورت اتصال
  هزینه ماهانه
 • نام سرور Enp-VDS-IR2
  تعداد پردازنده Core 2
  رم ۴ گیگابایت
  دیتا سنتر انتخابی
  فضای هارد ۷۵ گیگابایت NVMe
  ترافیک 250 گیگابایت
  پورت اتصال ۱ گیگابیت
  هزینه ماهانه ۹۳۵,۰۰۰ هزارتومان
 • نام سرور Enp-VDS-IR4
  تعداد پردازنده 4 Core
  رم ۸ گیگابایت
  دیتا سنتر انتخابی
  فضای هارد ۱۰۰ گیگابایت NVMe
  ترافیک 350 گیگابایت
  پورت اتصال ۱ گیگابیت
  هزینه ماهانه ۱,۶۲۶,۰۰۰ هزارتومان
 • نام سرور Enp-VDS-IR8
  تعداد پردازنده 8 Core
  رم ۱۶ گیگابایت
  دیتا سنتر انتخابی
  فضای هارد ۱۵۰ گیگابایت NVMe
  ترافیک 600 گیگابایت
  پورت اتصال ۱ گیگابیت
  هزینه ماهانه ۳,۰۱۰,۰۰۰ هزارتومان
 • نام سرور Enp-VDS-IR16
  تعداد پردازنده 16 Core
  رم ۳۲ گیگابایت
  دیتا سنتر انتخابی
  فضای هارد ۲۵۰ گیگابایت NVMe
  ترافیک نامحدود (ترافیک منصفانه خارج از کشور)
  پورت اتصال ۱ گیگابیت
  هزینه ماهانه ۵,۷۷۵,۰۰۰ هزارتومان
 • نام سرور Enp-VDS-IR24
  تعداد پردازنده 24 Core
  رم ۶۴ گیگابایت
  دیتا سنتر انتخابی
  فضای هارد ۵۰۰ گیگابایت NVMe
  ترافیک نامحدود (ترافیک منصفانه خارج از کشور)
  پورت اتصال ۱ گیگابیت
  هزینه ماهانه ۱۰,۲۹۷,۰۰۰ هزارتومان
 • نام سرور Enp-VPS-IR4
  تعداد پردازنده (1/3) 4 Core
  رم (3/4) 4 گیگابایت
  دیتا سنتر انتخابی
  فضای هارد 60 گیگابایت Nvme
  ترافیک 150 گیگابایت
  پورت اتصال ۱ گیگابیت
  هزینه ماهانه ۷۰۷,۰۰۰ هزارتومان
 • نام سرور Enp-VPS-IR8
  تعداد پردازنده (1/3) 8 Core
  رم (3/4) 8 گیگابایت
  دیتا سنتر انتخابی
  فضای هارد 80 گیگابایت Nvme
  ترافیک 250 گیگابایت
  پورت اتصال ۱ گیگابیت
  هزینه ماهانه ۱,۲۰۸,۰۰۰ هزارتومان
 • نام سرور Enp-VPS-IR16
  تعداد پردازنده (1/3) 16 Core
  رم (3/4) 16 گیگابایت
  دیتا سنتر انتخابی
  فضای هارد 120 گیگابایت Nvme
  ترافیک 350 گیگابایت
  پورت اتصال ۱ گیگابیت
  هزینه ماهانه ۲,۲۱۰,۰۰۰ هزارتومان
 • نام سرور
  تعدا پردازنده
  رم
  دیتا سنتر
  فضای هارد
  ترافیک
  پورت اتصال
  هزینه ماهانه
 • نام سرور Enp-VDS-EU2
  تعداد پردازنده 2 Core
  رم ۷ گیگابایت
  دیتا سنتر بر اساس کشور
  فضای هارد ۱۵۰ گیگابایت
  ترافیک نامحدود
  پورت اتصال ۱ گیگابیت
  هزینه ماهانه ۱,۷۹۶,۵۶۰ هزارتومان
 • نام سرور Enp-VDS-EU4
  تعداد پردازنده 4 Core
  رم ۱۵ گیگابایت
  دیتا سنتر بر اساس کشور
  فضای هارد ۲۵۰ گیگابایت
  ترافیک نامحدود
  پورت اتصال ۱ گیگابیت
  هزینه ماهانه ۳,۳۰۶,۱۶۰ هزارتومان
 • نام سرور Enp-VDS-EU8
  تعداد پردازنده 8 Core
  رم ۳۰ گیگابایت
  دیتا سنتر بر اساس کشور
  فضای هارد ۱ ترابایت
  ترافیک نامحدود
  پورت اتصال ۱ گیگابیت
  هزینه ماهانه ۶,۱۷۴,۴۰۰ هزارتومان
 • نام سرور Enp-VPS-EU3
  تعداد پردازنده (1/3) 2 Core
  رم (3/4) 4 گیگابایت
  دیتا سنتر بر اساس کشور
  فضای هارد ۸۰ گیگابایت
  ترافیک نامحدود
  پورت اتصال ۱ گیگابایت
  هزینه ماهانه ۱,۰۷۹,۸۴۰ هزارتومان
 • نام سرور Enp-VPS-EU4
  تعداد پردازنده (1/3) 4 Core
  رم (3/4) 8 گیگابایت
  دیتا سنتر بر اساس کشور
  فضای هارد 160 گیگابایت
  ترافیک نامحدود
  پورت اتصال ۱ گیگابایت
  هزینه ماهانه ۱,۹۴۷,۵۲۰ هزارتومان

هاست یا سرور سازمانی چیست؟

هاست سازمانی یک سرور سفارشی سازی شده است که نیازهای خاص یک شرکت را برطرف می کند و قادر است حجم عظیمی از ترافیک و داده ها را مدیریت کند. یکی از بزرگترین مزیت های هاست سازمانی، عدم اشتراک گذاری فضای سرور با دیگر کاربران است و کلیه منابع به طور اختصاصی در اختیار شما هستند. 

هاست سازمانی که خریداری می کنید باید بتواند فراتر از یک میزبانی معمولی، انتظارات یک شرکت را برآورده کند و قابلیت هایی مانند امنیت بالا و مقیاس پذیری را داشته باشد و در صورت افزایش غیر منتظره ترافیک، بتواند آن را مدیریت کند. علاوه بر این ها، یک هاست سازمانی با کیفیت بالا باید به شما اجازه دسترسی به زیر ساخت های مدیریتی را  نیز بدهد.

کاربردهای مختلف هاست یا سرور سازمانی

برای بسیاری از سازمان ها خرید یک سرور فیزیکی اختصاصی، تجهیزات مرتبط، هزینه تامین و نگهداری توسط پرسنل و نظارت 24/7 بسیار گران تمام می شود. البته این کار برای سازمان های بزرگ می تواند مفید باشد اما برای سایر سازمان ها، هیچگونه توجیه اقتصادی ندارد. همچنین پرسنلی که بتواند از عهده مدیریت و نگهداری سرور نیز برآید، معمولا هزینه زیادی به همراه خواهد داشت. در این شرایط، هاست های سفارشی سازی شده سازمانی و شرکتی، می توانند راهگشا باشند و تقریبا تمام نیازهای مورد نظر را پوشش داده و مهمتر از همه این ها، امنیت را نیز در سطح بالایی حفظ نمایند.

مجموعه پلن های میزبانی وب زمین هاست که با هاست های سازمانی از دیگر پلن ها متمایز شده است، قابلیت های میزبانی و مدیریتی مختلفی را به مشتریان ارائه کرده و زیر ساخت مناسب و ایمنی را برای سازمان ها فراهم می کند.

هاست سازمانی برای پشتیبانی از برنامه های تجاری با امکاناتی با کارایی بالا و قابلیت های جامع و پیشرو در صنعت، طراحی شده است. همچنین به شما اطمینان می دهد که همیشه در دسترس کاربران باشید و بتوانید از داده هایتان به خوبی محافظت کنید.

به طور کلی کاربرد هاست سازمانی شامل امنیت، ذخیره سازی، توزیع محتوای هوشمند، متعادل سازی بار ترافیک شبکه، ارائه خدمات محاسباتی و خدمات مجازی، خدمات حرفه ای، VPN و یکپارچه سازی شبکه داده و غیره است. همچنین هاست سازمانی مدیریت شده می تواند طیف گسترده ای از برنامه های مورد نیاز سازمان را مدیریت کند و با پشتیبان گیری به موقع از داده ها، در صورت بروز حادثه، تمام داده ها را برگرداند.

نکات مهم قبل از خرید هاست یا سرور سازمانی

1- پهنای باند

پهنای باند کافی تضمین کننده سطح ترافیک دریافتی بین سایت و کاربران اینترنت است. هر شرکت هاستینگ سطوح مختلفی از پهنای باند را ارائه می کند، پس در هنگام انتخاب میزبانی خود به میزان پهنای باند ارائه شده توسط شرکت دقت کنید. به طور کلی اگر کسب و کار کوچکی دارید که در ماه حداکثر 5000 بازدید کننده یا کمتر دارد، لازم نیست نگران پهنای باندتان باشید.

2- فضای ذخیره سازی

اکثر برنامه های میزبانی وب، ظرفیت ذخیره سازی "نامحدودی" را ارائه می کنند، اما باز هم با محدودیت هایی همراه هستند. برای شرکت های کوچک، هاست سازمانی مشترک کم هزینه تر است و اگر داده های زیادی ندارید فضای آن برای ذخیره سازی اطلاعات تان کافی است. اما اگر حجم اطلاعات بارگذاری شده در سایت تان زیاد است مانند تصاویر، ویدیو یا فایل های صوتی سرورهای VPS و VDS گزینه های مناسب تری هستند.

3- مقایس پذیری

منظور از مقیاس پذیری در سرور این است که اگر سایت رشد کرد و میزان بازدید و ترافیک آن افزایش پیدا کرد به آسانی بتوانید آن را ارتقا دهید. برای مثال اگر تا به حال از یک هاست سازمانی اشتراکی استفاده می کرده اید، با رشد کسب و کارتان باید به راحتی بتوانید آن را به یک سرور VPS ارتقا دهید تا میزان ترافیک ورودی را به بهترین حالت ممکن مدیریت کنید.

4- امنیت

صرف نظر از اینکه چه هدفی از خرید هاست سازمانی دارید، باید مطمئن شوید که هاست تان از ویژگی های امنیتی مناسبی برخوردار است یا خیر. یک ارائه دهنده هاستینگ خوب دارای طیف گسترده ای از ویژگی های امنیتی است و این شما هستید که بسته به نوع سایت تان انتخاب می کنید که باید از کدام یک از این ویژگی های استفاده کنید. در پایین ترین حالت باید حداقل به ابزارهای جلوگیری از اسپم دسترسی داشته باشید. همچنین داشتن یک گواهی نامه SSL یک امر ضروری است و به افزایش اعتبار و اعتماد سایت شما کمک می کند. به طور کلی وب سایت های سازمانی و دولتی همیشه هدف حملات دولت های متخاصم و یا سازمان های رقیب قرار می گیرند، پس باید حتما امنیت سایت را در برابر حملات هک از جمله حملات DDoS ایمن سازید تا اطلاعات کاربران تان مورد سو استفاده قرار نگیرند.

5- پشتیبانی

در صورت بروز مشکلات فنی، به پشتیبانی سریع برای پاسخگویی نیاز دارید. یک هاست خوب باید بتواند 24/7 آماده به کار باشد تا مشکلات ایجاد شده در سرور را برای مشتریان حل کند. پشتیبانی می تواند به روش های مختلفی انجام شود مانند تماس، ایمیل یا لایو چت. همچنین هاست سازمانی ارائه شده باید دارای بالاترین حد آپ تایم باشد. در زمین هاست ما آپ تایم 99.9% را به شما ارائه می کنیم و تلاش کرده ایم تا تجربه خرابی در سرور را تا جای ممکن نداشته باشید.

6- موقعیت

هرچه مرکز داده سرور به کاربران شما نزدیک تر باشد، سرعت بارگذاری محتوای سایت تان نیز بیشتر است. اگر همه کاربران شما از یک منطقه مشخص هستند، برای مثال فقط بازدید کنندگانی از داخل کشور دارید، پس خرید یک هاست سازمانی ایران گزینه مناسبی برای شماست اما اگر از نقاط مختلف به شما سر می زنند بهتر است از CDN (شبکه تحویل محتوا) استفاده کنید. CDN یک کپی از داده های شما در نقاط مختلفی از مراکز داده اش ذخیره می کند و زمانی که کاربری قصد ورود به سایت شما را دارد، داده های ذخیره شده را از نزدیک ترین سرور برای کاربر ارسال می کند.

7- بک آپ یا پشتیبان گیری

آخرین نکته که یکی از مهمترین نکات نیز هست، اهمیت بک آپ گرفتن از اطلاعات هاست سازمانی و داده های سایت است. در زمان خرید پلن هاست خود از وجود پشتیبان گیری خودکار مطلع شوید در غیر اینصورت، این کار را باید به صورت دستی برای حفظ اطلاعات خود انجام دهید. در زمان پشتیبان گیری از تمام فایل های وب سایت و دیتابیس یک کپی تهیه می شود. گاهی اوقات به دلایلی ممکن است نیاز به بازیابی اطلاعات تان داشته باشید مانند: آتش سوزی در مرکز داده، هک، خطای انسانی و خرابی قطعات. از همین جهت مهم است که به صورت دوره ای از اطلاعات خود بک آپ تهیه کنید.

ویژگی های هاست سازمانی در زمین هاست

زمین هاست ارائه دهنده انواع مختلفی از میزبانی های وب از جمله هاست سازمانی که بسته به نوع نیاز و کسب و کار خود می توانید از میان پلن های مختلف آن انتخاب کنید. 
زمین هاست کلیه خدماتی که در بالا گفته شد را در بالاترین کیفیت ممکن به مشتریان خود ارائه می دهد. 
در صورت داشتن هرگونه سوال و یا درخواست مشاوره برای انتخاب بهترین هاست کافی است که با ما تماس بگیرید. 

سوالات متداول

تعدادی از سوالات متدوال مربوط به هاست و سرور سازمانی در زیر آمده است. در صورتی که سوال دیگری دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیتابیس‌های ابری در ایران یا خارج از کشور میزبانی می‌شوند؟ آیا امکان انتخاب دیتاسنتر میزبان دیتابیس وجود دارد؟

دیتابیس‌های ابری پنکیک هم در ایران و هم در خارج از کشور میزبانی می‌شوند. هنگام خرید پایگاه داده ابری می‌توانید کشور یا دیتاسنتر مورد نظر خود را انتخاب کنید.

نحوه انتقال دیتابیس از سرور فعلی به دیتابیس ابری پنکیک چگونه است؟

برای انتقال پایگاه داده شما به دیتابیس ابری پنکیک راهکارهای مختلف و آسانی وجود دارد. یکی از این راهکارها استفاده از خط فرمان و دستور dump است، همچنین می‌توانید از طریق phpMyAdmin دیتابیس خود را روی سکوی دیتابیس ابری پنکیک بازگردانی کنید. در صورت بروز مشکل یا سوالات بیشتر می‌توانید با پشتیبانی پنکیک تماس بگیرید.

آیا امکان استفاده از دیتابیس ابری بصورت رایگان وجود دارد؟

بله. با توجه به دانش بنیان بودن سکوی پایگاه داده ابری پنکیک و عضویت در پارک علم و فناوری، شرکت‌های عضو ایران نوآفرین می‌توانند تا ۶ ماه از دیتابیس ابری پنکیک به صورت رایگان استفاده کنند. همچنین هزینه پایگاه داده برای ۶ ماه دوم نیم بها خواهد بود.

فاصله زمانی بین بکاپ گیری دیتابیس ابری چه قدر است؟

سکوی دیتابیس ابری پنکیک هر ساعت از اطلاعات دیتابیس شما فول بکاپ تهیه می‌کند.

بکاپ‌های دیتابیس در کجا ذخیره می‌شوند؟ برگرداندن این بک آپ ها چه قدر طول می‌کشد؟

بکاپ‌های دیتابیس پنکیک هم در سرور اصلی و هم در سرور ریموت ذخیره می‌شوند. بازگردانی بکاپ‌های دیتابیس تنها با یک کلیک و در کمتر از یک دقیقه انجام می‌شود.

سرویس ما نیاز به فضای ذخیره سازی با کارایی بسیار بالا دارد، کارایی منابع ذخیره سازی دیتابیس ابری چه قدر است؟

دیتابیس ابری پنکیک از فضای ذخیره سازی NVMe با نرخ iops چند ده هزار (برای هر کاربر) استفاده می‌کند تا حتی شلوغ ترین سایت‌ها و پرترافیک‌ترین اپلیکیشن‌ها با کاهش کارایی مواجه نشوند.

برای محاسبات هوش تجاری (BI) به رپلیکای فقط خواندنی از دیتابیس نیاز داریم، آیا این امکان در سرویس دبیتایس ابری وجود دارد؟

بله، شما می‌توانید برای هر دیتابیس ابری خود رپلیکیشن‌های فقط خواندنی ایجاد کرده و کوئری‌های سنگین و زمان‌بر خود را روی آن اجرا کنید تا دیتابیس اصلی شما کارایی بالای خود را حفظ کند.

برای بهینه سازی و طراحی دیتابیس به مشاوره نیاز دارم، آیا شما در زمینه مشاوره طراحی و بهینه سازی دیتابیس هم خدمات می‌دهید؟

بله، برای گرفتن وقت مشاوره برای بهینه سازی و طراحی دیتابیس ابری با شرکت تماس بگیرید.