سرور اختصاصی مجازی (VDS)

سرور اختصاصی مجازی (VDS)

سرورهای اختصاصی مجازی (VDS) زمین هاست در معتبرترین دیتاسنترهای ایران میزبانی می شود تا دسترسی ۲۴/۷ با سرعت بالا برای سرویس های مشتریان فراهم آورد. ترافیک داخلی، پینگ پایین و استفاده از تجهیزات ذخیره سازی NVMe تجربه ای شگفت انگیز برای کاربرانی که به کیفیت اهمیت می دهند به ارمغان می آورد. عدم اشتراک منابع سرور و تخصیص اختصاصی منابع در سرورهای VDS زمین هاست، خاطر شما را برای دریافت کیفیت ثابت در بازه های مختلف زمانی آسوده خواهد کرد.
سرور اختصاصی مجازی (VDS)
پیشنهاد ویژه
cloudserver
VDS-EU4 شروع از
۳,۵۲۱,۰۵۰ هزار تومان ماهانه
پیشنهاد ویژه
cloudserver
VDS-IR4 شروع از
۱,۶۲۶,۰۰۰ هزار تومان ماهانه
 • 4 Core
 • ۸ گیگابایت
 • ۱۰۰ گیگابایت NVMe
 • ۱ گیگابیت
 • سفارش دهید
پیشنهاد ویژه
cloudserver
VDS-IR2 شروع از
۹۳۵,۰۰۰ هزار تومان ماهانه

پلن های سرور اختصاصی مجازی (VDS)

زمین هاست پلن های مختلفی را متناسب با کاربردهای متفاوت طراحی کرده است تا پاسخگوی نیازها و سرویس های گوناگون باشد.

 • نام سرور
  تعدا پردازنده
  رم
  دیتا سنتر
  فضای هارد
  ترافیک
  پورت اتصال
  هزینه ماهانه
 • نام سرور VDS-IR2
  تعداد پردازنده Core 2
  رم ۴ گیگابایت
  دیتا سنتر انتخابی
  فضای هارد ۷۵ گیگابایت NVMe
  ترافیک نامحدود (ترافیک منصفانه خارج از کشور)
  پورت اتصال ۱ گیگابیت
  هزینه ماهانه ۹۳۵,۰۰۰ هزارتومان
 • نام سرور VDS-IR4
  تعداد پردازنده 4 Core
  رم ۸ گیگابایت
  دیتا سنتر انتخابی
  فضای هارد ۱۰۰ گیگابایت NVMe
  ترافیک نامحدود (ترافیک منصفانه خارج از کشور)
  پورت اتصال ۱ گیگابیت
  هزینه ماهانه ۱,۶۲۶,۰۰۰ هزارتومان
 • نام سرور VDS-IR8
  تعداد پردازنده 8 Core
  رم ۱۶ گیگابایت
  دیتا سنتر انتخابی
  فضای هارد ۱۵۰ گیگابایت NVMe
  ترافیک نامحدود (ترافیک منصفانه خارج از کشور)
  پورت اتصال ۱ گیگابیت
  هزینه ماهانه ۳,۰۱۰,۰۰۰ هزارتومان
 • نام سرور VDS-IR16
  تعداد پردازنده 16 Core
  رم ۳۲ گیگابایت
  دیتا سنتر انتخابی
  فضای هارد ۲۵۰ گیگابایت NVMe
  ترافیک نامحدود (ترافیک منصفانه خارج از کشور)
  پورت اتصال ۱ گیگابیت
  هزینه ماهانه ۵,۷۷۵,۰۰۰ هزارتومان
 • نام سرور VDS-IR24
  تعداد پردازنده 24 Core
  رم ۶۴ گیگابایت
  دیتا سنتر انتخابی
  فضای هارد ۵۰۰ گیگابایت NVMe
  ترافیک نامحدود (ترافیک منصفانه خارج از کشور)
  پورت اتصال ۱ گیگابیت
  هزینه ماهانه ۱۰,۲۹۷,۰۰۰ هزارتومان
 • نام سرور
  تعدا پردازنده
  رم
  دیتا سنتر
  فضای هارد
  ترافیک
  پورت اتصال
  هزینه ماهانه
 • نام سرور VDS-EU2
  تعداد پردازنده 2 Core
  رم ۷ گیگابایت
  دیتا سنتر بر اساس کشور
  فضای هارد ۱۵۰ گیگابایت
  ترافیک نامحدود
  پورت اتصال ۱ گیگابیت
  هزینه ماهانه ۱,۷۱۷,۳۰۰ هزارتومان
 • نام سرور VDS-EU4
  تعداد پردازنده 4 Core
  رم ۱۵ گیگابایت
  دیتا سنتر بر اساس کشور
  فضای هارد ۲۵۰ گیگابایت
  ترافیک نامحدود
  پورت اتصال ۱ گیگابیت
  هزینه ماهانه ۳,۵۲۱,۰۵۰ هزارتومان
 • نام سرور VDS-EU8
  تعداد پردازنده 8 Core
  رم ۳۰ گیگابایت
  دیتا سنتر بر اساس کشور
  فضای هارد ۱ ترابایت
  ترافیک نامحدود
  پورت اتصال ۱ گیگابیت
  هزینه ماهانه ۵,۹۰۲,۰۰۰ هزارتومان

VDS یا سرور اختصاصی مجازی چیست؟

با افزایش روز افزون استفاده از اینترنت و گسترش کسب و کارهای آنلاین در دنیای وب افراد زیادی از طریق اینترنت نیازهایشان را بر طرف می کنند. در نتیجه این کسب و کارها در زمان هایی خاص از سال و یا با توجه به محتوایی که در سایت خود دارند باید بتوانند نیاز مشتریان و کاربران را در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف کنند. به همین منظور باید سروری تهیه کنند که بتواند حجم زیادی از ترافیک را پشتیبانی کند و منابع کافی را در اختیار مدیر سایت قرار دهد. 

در گذشته برای اینکه شرکت ها بتوانند منابع اختصاصی برای خودشان داشته باشند باید یک سرور فیزیکی خریداری می کردند، این کار نه تنها به سود شرکت نبود بلکه باید هزینه زیادی برای مدیریت و نگهداری آن پرداخت می کردند. 
اما امروزه با استفاده از فرایند مجازی سازی می توانید چندین سرور اختصاصی مجازی بر روی یک سرور فیزیکی داشته باشید. هر سرور VDS منابع اختصاصی خود مانند RAM، CPU، دخیره سازی دیسک و غیره را دارد و تحت هیچ شرایطی با شخص یا شرکت دیگری به اشتراک گذاشته نمی شود و می توانید از 100 درصد ظرفیتی که اجاره کرده اید استفاده کنید.

کاربردهای مختلف هاست یا سرور اختصاصی مجازی (VDS) چیست؟

سرور اختصاصی مجازی

سرور اختصاصی مجازی (VDS) مناسب برای سایت هایی است که بار ترافیکی ورودی بالایی دارند و همچنین برای طراحی، توسعه و آزمایش نرم افزارها بسیار ایده آل است. 
بعضی از شرکت ها نیز دارای پروژه های محرمانه ای هستند که امنیت آن ها باید تضمین شود، در نتیجه انتخاب سرور VDS برای چنین شرکت هایی بسیار ضروری است در مقابل حتی شرکت های کوچکی که توان خرید و یا دسترسی به یک سرور فیزیکی اختصاصی را ندارند، سرور VDS بهترین گزینه برای آن هاست.
البته اگر وب سایت کوچکی دارید که نیاز به منابع بالایی از سرور ندارد لازم نیست که سرور اختصاصی مجازی (VDS) تهیه کنید. در این شرایط استفاده از سرور مجازی VPS نیز می تواند تمام نیازهای شما را برآورده سازد.  
گزینه ارزان تر برای چنین وب سایت هایی استفاده از هاست اشتراکی است. اما در این حالت فقط می توانید از سیستم عامل ارائه شده توسط شرکت ارائه دهنده هاست استفاده کنید اما در سرور VDS می توانید سیستم عامل مورد نظر خود را نصب کنید. 
در سرور اشتراکی منابع شما با دیگر افرادی که هاست خریداری کرده اند به اشتراک گذاشته می شود اما همانطور که در بالا هم گفتیم در سرور اختصاصی مجازی (VDS) تمام منابع به صورت کاملا ایزوله و اختصاصی و بدون دسترسی دیگران تنها در اختیار شماست.

نکات مهم قبل از خرید هاست یا سرور اختصاصی مجازی (VDS)

1- موقعیت فیزیکی

فایل های وب سایت به صورت مجازی ذخیره می شوند، اما رایانه شما باید یک مکان فیزیکی داشته باشد که بهتر است در نزدیک ترین موقعیت به سرور VDS باشد. برای مثال افرادی که در ایران هستند می توانند سرور اختصاصی مجازی ایران را تهیه کنند.

2- سرور مدیریت شده در مقابل سرور مدیریت نشده

اگر به IT آشنایی دارید پس می توانید خودتان برنامه ها، نرم افزارها و دیگر خدمات VDS را مدیریت کنید. اما اگر هیچ آشنایی در این زمینه ندارید به سادگی می توانید مدیریت سرور اختصاصی مجازی خود را به زمین هاست بسپارید.

3- قیمت 

  هزینه ای که بابت VDS پرداخت می کنید بسیار مهم است، در زمین هاست تلاش کرده ایم تا بهترین و مناسب ترین قیمت را برای خرید یک سرور اختصاصی مجازی به شما ارائه کنیم و در قبال این هزینه، خدمات عالی را به شما ارائه دهیم.          

4- آپ تایم و قابلیت اطمینان

قطع شدن دسترسی به وب سایت برای بسیاری از کسب و کارها یک فاجعه بزرگ محسوب می شود. به همین دلیل قبل از خرید VDS از زمان آپ تایم ارائه شده توسط میزبان وب مطمئن شوید. در زمین هاست ما به شما تضمین آپ تایم 99.9% را ارائه می دهیم تا با قطعی سرور مواجه نشوید.

5- پشتیبانی

پشتیبانی یکی از مهم ترین گزینه ها برای انتخاب یک ارائه دهنده میزبانی است. زمین هاست با پشتیبانی 24/7 به شما تضمین می دهد تا در لحظه مشکلات ایجاد شده را برای شما حل کند.

6- سرویس پشتیبان گیری

همیشه و در همه حال باید برای اتفاقات بد و احتمالی که ممکن است برای وب سایت بیفتد آمادگی داشته باشید. از همین جهت باید از تمام فایل های سرور خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. در زمین هاست می توانید به طور منظم از داده های سرور اختصاصی مجازی (VDS) خود بک آپ بگیرید و در صورت بوجود آمدن اتفاقی غیر مترقبه و پاک شدن اطلاعات تان، آن ها را بازیابی کنید.

ویژگی های هاست اختصاصی مجازی (VDS) در زمین هاست

زمین هاست یکی از برترین ارائه دهندگان هاست و میزبانی در ایران است که سعی کرده است بهترین خدمات را با بهترین کیفیت و قیمت به مشتریان خود ارائه دهد. هاست اختصاصی مجازی (VDS) زمین هاست تمام ویژگی های ذکر شده برای چنین سروری را با پشتیبانی عالی در اختیار مشتریان قرار داده است. 

در صورت تمایل به تهیه سرور VDS کافی است که پلن های موجود را بررسی کنید و بسته به نیاز خود، بهترین گزینه را انتخاب کنید. همچنین می توانید مدیریت این سرور را به ما بسپارید تا بدون هیچگونه مشکلی سرویس ارائه شده را برای شما مدیریت کنیم و به طور منظم از داده های شما بک آپ بگیریم تا در صورت بروز حوادث ناخواسته در عرض چند دقیقه همه اطلاعات خود را بازیابی کنید. 

سوالات متداول

تعدادی از سوالات متدوال مربوط به سرور اختصاصی مجازی (VDS) در زیر آمده است. در صورتی که سوال دیگری دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

نسبت اشتراک منابع سرور به چه صورت است؟

سرورهای مجازی زمین هاست اشتراکی نبوده و منابع سرور را بصورت اختصاصی به سرور مجازی شما اختصاص می‌دهد.

منظور از مصرف منصفانه در ترافیک ماهانه سرور چیست؟

ترافیک ماهانه سرورهای مجازی زمین هاست نامحدود است، اما برای تضمین سرعت و کیفیت شبکه همه مشتریان زمین هاست، ترافیک مصرفی ماهانه سرور مجازی شما نباید از آستانه مصرف منصفانه که در توافق نامه سطح سرویس تعریف شده عبور کند.

چه تعداد آی پی اضافه می توانم برای سرور مجازی خریداری کنم؟

تعداد آی پی های اضافه ای که به هر سرور مجازی تعلق می گیرد به دیتاسنتر سرور بستگی دارد و برای هر دیتاسنتر متفاوت است. برای اطلاعات بیشتر با پشتیبانی تماس گرفته یا از طریق تیکت اقدام کنید.

آیا سیستم عامل های متفرقه هم روی سرورهای مجازی نصب می کنید؟

چنانچه سیستم عامل مورد نظر شما با قوانین زمین هاست و جمهوری اسلامی ایران تداخلی نداشته باشد، کارشناسان ما iso سیستم عامل مورد نظر شما را دریافت کرده و بعد از بررسی امنیتی آن را برای شما نصب می کنند.

من تخصص کافی در سیستم عامل لینوکس ندارم. آیا زمین هاست برای نصب و کانفیگ سرویس های من کمکی می کند؟

بله. زمین هاست با بیشتر از یک دهه تجربه در زمینه لینوکس و نرم افزارهای متن باز، آماده پشتیبانی ارائه خدمات در این زمینه است. برای اطلاعات بیشتر و دریافت هزینه با پشتیبانی زمین هاست در ارتباط باشید.

مشتریان

زمین هاست، مورد اعتماد استارتاپ ها و کسب و کارهای بزرگ.