تماس با پشتیبانی: ۰۲۱۹۱۳۰۷۹۸۹

سرویس دیتابیس

ارائه خدمات سرویس دیتابیس

مدیریت پایگاه‌داده فقط شامل پیاده‌سازی آن نیست، بلکه جنبه‌های دیگری از جمله ذخیره‌سازی، پشتیبان‌گیری، تشخیص خطا، ترمیم حادثه و ارتقا را نیز شامل می‌شود. سرویس پایگاه داده پن‌کیک، با ارائه‌ی پایگاه‌داده به عنوان یک سرویس (DBaaS)، نه تنها راه‌اندازی، مدیریت و افزایش مقیاس پایگاه‌داده‌های شما را بسیار آسان خواهد کرد، بلکه شما را از دردسرهای پیاده‌سازی و نگهداری پایگاه‌داده نیز رها خواهد کرد. پن‌کیک، پایگاه‌داده‌های مورد نیاز شما را به عنوان یک سرویس با مقیاس‌پذیری و امنیت بالا، بر اساس مدل قیمت‌گذاری ابری ارائه می‌کند.

db

دیتابیس به عنوان یک سرویس (DBaaS) چیست؟

دیتابیس به عنوان سرویس یا به اختصار سرویس دیتابیس، یک سرویس بر اساس مدل پردازش ابری است که به کاربران اجازه دسترسی به دیتابیس را بدون نیاز به پیاده‌سازی سخت‌افزار، نصب نرم‌افزار یا بهینه‌سازی آن برای کارایی بالاتر، خواهد داد. در سرویس دیتابیس، تمام وظایف مدیریتی و پشتیبانی توسط ارائه دهنده سرویس پایگاه داده انجام شده و کاربر فقط باید از دیتابیس خود استفاده کند.

مزایای سرویس پایگاه داده

از مزایای سرویس پایگاه‌داده پن‌کیک می‌توان موارد زیر را ذکر کرد.

  • عدم نیاز به خرید یا اجاره سخت‌افزار و پیاده‌سازی نرم‌افزارهای مربوطه.
  • عدم نیاز به استخدام توسعه‌دهنده و تیم فنی مجزا برای پایگاه‌داده.
  • بهره‌مندی از متخصصین پایگاه‌داده پن‌کیک که در اسرع وقت مشکلات شما را حل می‌کنند.
  • پیاده‌سازی سریع و آسان.
  • سیستم پشتیبان‌گیری و بازیابی خودکار
  • قابلیت اطمینان، کارایی و امنیت بالا.

سرویس بکاپ دیتابیس

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های سرویس دیتابیس، امکان پشتیبان‌گیری خودکار از پایگاه‌داده می‌باشد. با سرویس پایگاه داده پنکیک می‌توانید در فاصله‌های زمانی چند دقیقه‌ای از کل دیتابیس خود بکاپ بگیرید.

در حال حاضر، سرویس پایگاه‌داده پن‌کیک از پایگاه‌داده‌های PostgreSQL، MySQL و MongoDB پشتیبانی می‌کند.

برای سفارش سرویس دیتابیس به سایت پن‌کیک مراجعه کنید یا در ساعات اداری با شرکت زمین هاست تماس بگیرید.

پاسخگوی سوالات شما خواهیم بود

سوالات متداول

تعدادی از سوالات متدوال مربوط به سرویس پایگاه داده در زیر آمده است. در صورتی که سوال دیگری دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیتابیس‌های ابری در ایران یا خارج از کشور میزبانی می‌شوند؟ آیا امکان انتخاب دیتاسنتر میزبان دیتابیس وجود دارد؟

دیتابیس‌های ابری پنکیک هم در ایران و هم در خارج از کشور میزبانی می‌شوند. هنگام خرید پایگاه داده ابری می‌توانید کشور یا دیتاسنتر مورد نظر خود را انتخاب کنید.

نحوه انتقال دیتابیس از سرور فعلی به دیتابیس ابری پنکیک چگونه است؟

برای انتقال پایگاه داده شما به دیتابیس ابری پنکیک راهکارهای مختلف و آسانی وجود دارد. یکی از این راهکارها استفاده از خط فرمان و دستور dump است، همچنین می‌توانید از طریق phpMyAdmin دیتابیس خود را روی سکوی دیتابیس ابری پنکیک بازگردانی کنید. در صورت بروز مشکل یا سوالات بیشتر می‌توانید با پشتیبانی پنکیک تماس بگیرید.

آیا امکان استفاده از دیتابیس ابری بصورت رایگان وجود دارد؟

بله. با توجه به دانش بنیان بودن سکوی پایگاه داده ابری پنکیک و عضویت در پارک علم و فناوری، شرکت‌های عضو ایران نوآفرین می‌توانند تا ۶ ماه از دیتابیس ابری پنکیک به صورت رایگان استفاده کنند. همچنین هزینه پایگاه داده برای ۶ ماه دوم نیم بها خواهد بود.

فاصله زمانی بین بکاپ گیری دیتابیس ابری چه قدر است؟

سکوی دیتابیس ابری پنکیک هر ساعت از اطلاعات دیتابیس شما فول بکاپ تهیه می‌کند.

بکاپ‌های دیتابیس در کجا ذخیره می‌شوند؟ برگرداندن این بک آپ ها چه قدر طول می‌کشد؟

بکاپ‌های دیتابیس پنکیک هم در سرور اصلی و هم در سرور ریموت ذخیره می‌شوند. بازگردانی بکاپ‌های دیتابیس تنها با یک کلیک و در کمتر از یک دقیقه انجام می‌شود.

سرویس ما نیاز به فضای ذخیره سازی با کارایی بسیار بالا دارد، کارایی منابع ذخیره سازی دیتابیس ابری چه قدر است؟

دیتابیس ابری پنکیک از فضای ذخیره سازی NVMe با نرخ iops چند ده هزار (برای هر کاربر) استفاده می‌کند تا حتی شلوغ ترین سایت‌ها و پرترافیک‌ترین اپلیکیشن‌ها با کاهش کارایی مواجه نشوند.

برای محاسبات هوش تجاری (BI) به رپلیکای فقط خواندنی از دیتابیس نیاز داریم، آیا این امکان در سرویس دبیتایس ابری وجود دارد؟

بله، شما می‌توانید برای هر دیتابیس ابری خود رپلیکیشن‌های فقط خواندنی ایجاد کرده و کوئری‌های سنگین و زمان‌بر خود را روی آن اجرا کنید تا دیتابیس اصلی شما کارایی بالای خود را حفظ کند.

برای بهینه سازی و طراحی دیتابیس به مشاوره نیاز دارم، آیا شما در زمینه مشاوره طراحی و بهینه سازی دیتابیس هم خدمات می‌دهید؟

بله، برای گرفتن وقت مشاوره برای بهینه سازی و طراحی دیتابیس ابری با شرکت تماس بگیرید.