تماس با پشتیبانی: ۰۲۱۹۱۳۰۷۹۸۹

سرور خصوصی مجازی (VPS)

سرور خصوصی مجازی (VPS)

سرور خصوصی مجازی (VPS) نوعی سرویس میزبانی وب است که با استفاده از فناوری مجازی سازی، منابع اختصاصی را در یک سرور فیزیکی برای کاربران ایجاد می کند. پلن های میزبانی VPS زمین هاست، با بهره گیری از بروزترین امکانات ممکن، برای سایت و کسب و کارهای مجازی شما، یک فضای کاملا ایمن و در دسترس را با پشتیبانی 24/7 را ارائه می دهد. بهره گیری از آخرین نسل سرورهای قدرتمند، استفاده از حافظه های پر سرعت NVMe، بکاپ گیری مداوم، ایمن شده با فایروال های قدرتمند، آپ تایم 99.9%، ترافیک نامحدود و قیمت مناسب، تنها بخشی از ده ها امکان پلن های میزبانی VPS زمین هاست می باشد.
سرور خصوصی مجازی (VPS)

پلن های سرور خصوصی مجازی (VPS)

زمین هاست پلن های مختلفی را متناسب با کاربردهای متفاوت طراحی کرده است تا پاسخگوی نیازها و سرویس های گوناگون باشد.

 • نام سرور
  تعدا پردازنده
  رم
  دیتا سنتر
  فضای هارد
  ترافیک
  پورت اتصال
  هزینه ماهانه
 • نام سرور VPS-IR4
  تعداد پردازنده (1/3) 4 Core
  رم (3/4) 4 گیگابایت
  دیتا سنتر انتخابی
  فضای هارد 60 گیگابایت Nvme
  ترافیک 150 گیگابایت
  پورت اتصال ۱ گیگابیت
  هزینه ماهانه ۷۰۷,۰۰۰ هزارتومان
 • نام سرور VPS-IR8
  تعداد پردازنده (1/3) 8 Core
  رم (3/4) 8 گیگابایت
  دیتا سنتر انتخابی
  فضای هارد 80 گیگابایت Nvme
  ترافیک 250 گیگابایت
  پورت اتصال ۱ گیگابیت
  هزینه ماهانه ۱,۲۰۸,۰۰۰ هزارتومان
 • نام سرور VPS-IR16
  تعداد پردازنده (1/3) 16 Core
  رم (3/4) 16 گیگابایت
  دیتا سنتر انتخابی
  فضای هارد 120 گیگابایت Nvme
  ترافیک 350 گیگابایت
  پورت اتصال ۱ گیگابیت
  هزینه ماهانه ۲,۲۱۰,۰۰۰ هزارتومان
 • نام سرور
  تعدا پردازنده
  رم
  دیتا سنتر
  فضای هارد
  ترافیک
  پورت اتصال
  هزینه ماهانه
 • نام سرور VPS-EU3
  تعداد پردازنده (1/3) 2 Core
  رم (3/4) 4 گیگابایت
  دیتا سنتر بر اساس کشور
  فضای هارد ۸۰ گیگابایت
  ترافیک نامحدود
  پورت اتصال ۱ گیگابایت
  هزینه ماهانه ۱,۰۷۹,۸۴۰ هزارتومان
 • نام سرور VPS-EU4
  تعداد پردازنده (1/3) 4 Core
  رم (3/4) 8 گیگابایت
  دیتا سنتر بر اساس کشور
  فضای هارد 160 گیگابایت
  ترافیک نامحدود
  پورت اتصال ۱ گیگابایت
  هزینه ماهانه ۱,۹۴۷,۵۲۰ هزارتومان

سرور مجازی VPS چیست؟

سرور خصوصی مجازی (VPS) نوعی سرویس میزبانی وب است که با استفاده از فناوری مجازی سازی، منابع اختصاصی در یک سرور فیزیکی برای کاربران ایجاد می کند. به زبان ساده تر، سرور یک کامپیوتر قدرتمند است که تمام داده ها و فایل های تشکیل دهنده وب سایت شما را دخیره می کند. زمانی که شخصی نام دامنه سایت شما را در مرورگر وب جستجو می کند، سرور یا همان رایانه قدرتمند، وب سایت شما را به آن فرد نشان می دهد.

امروزه با استفاده از فناوری مجازی سازی می توان یک سرور فیزیکی را به چند سرور خصوصی مجازی تقسیم کرد. یعنی یک قطعه سخت افزاری همانند چند سرور مجزا عمل می کند. منظور از خصوصی یعنی اینکه منابعی که از سایت ارائه دهنده اجاره کرده اید، برای شما هستند و همیشه امکان دسترسی به آن را دارید. بنابراین مجبور نیستید RAM، CPU یا هر منابع دیگری را را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

سرور VPS در مقایسه با هاست اشتراکی بسیار امن تر و پایدارتر است و نسبت به اجاره یا خرید یک سرور فیزیکی کامل، بسیار ارزان تر است. معمولا افرادی به سمت خرید میزبانی خصوصی مجازی می روند که ترافیک متوسطی از طریق سایت دریافت می کنند اما منابعی که نیاز دارند بیش از توان یک میزبانی مشترک است، در مقابل هم به مرحله ای نرسیده اند که به منابع سرور اختصاصی نیاز داشته باشند. در واقع فناوری VPS همانند ایجاد پارتیشن در رایانه شخصی است که می خواهید بیش از یک سیستم عامل (مانند ویندوز و لینوکس) را در کامپیوتر خود داشته باشید.

کاربردهای مختلف هاست یا سرور خصوصی مجازی (VPS) چیست؟

سرور مجازی VPS

از سرور VPS برای اهداف مختلفی می توان استفاده کرد از جمله:

1- راه اندازی یک سایت با ترافیک ورودی بالا
این گزینه رایج ترین و محبوب ترین دلیل استفاده از سرور خصوصی مجازی است. زیرا منابع بیشتری را نسبت به هاست اشتراکی در اختیار کاربران قرار می دهد.

2- میزبانی سرور
اگر بیشتر به دنبال استفاده های حرفه ای هستید، می توانید از VPS برای میزبانی فایل ها و مدیاهای دیگر استفاده کنید. اساساً هر چیزی که به عنوان سرور اجرا می شود را می توان روی VPS اجرا کرد.

3- میزبانی سرور بازی
می توانید سرور خود را برای بازی های چند نفره و به صورت آنلاین آماده کنید.

4- تست کردن یک محیط جدید
سرورهای مجازی برای برنامه هایی که فعلا در حال تست هستند، محیط مناسبی محسوب می شوند. این برنامه ها هنوز در سطح آزمایشی هستند و آماده انتشار نیستند.

5- پشتیبان گیری خصوصی
در سرور VPS می توانید از فضای باقی مانده برای ذخیره سازی از فایل ها و اسناد مهم استفاده کنید.

نکات مهم قبل از خرید هاست یا سرور خصوصی مجازی (VPS)

1- موقعیت فیزیکی
فایل های وب سایت به صورت مجازی ذخیره می شوند، اما رایانه شما باید یک مکان فیزیکی داشته باشد که بهتر است در نزدیک ترین موقعیت به سرور VPS باشد. برای مثال افرادی که در ایران هستند می توانند سرور خصوصی مجازی ایران را تهیه کنند.

2- سرور مدیریت شده در مقابل سرور مدیریت نشده
اگر به IT آشنایی دارید پس می توانید خودتان برنامه ها، نرم افزارها و دیگر خدمات VPS را مدیریت کنید. اما اگر هیچ آشنایی در این زمینه ندارید به سادگی می توانید مدیریت سرور خصوصی مجازی خود را به زمین هاست بسپارید.

3- قیمت
هزینه ای که بابت VPS پرداخت می کنید بسیار مهم است، در زمین هاست تلاش کرده ایم تا بهترین قیمت مناسب را برای خرید یک سرور خصوصی مجازی به شما ارائه کنیم و در قبال این هزینه خدمات عالی را به شما ارائه دهیم.

4- آپ تایم و قابلیت اطمینان
قطع شدن دسترسی به وب سایت برای بسیاری از کسب و کارها یک فاجعه بزرگ محسوب می شود. به همین دلیل قبل از خرید VPS از زمان آپ تایم ارائه شده توسط میزبان وب آن را بررسی کنید. در زمین هاست ما به شما تضمین آپ تایم 99.9% را ارائه می دهیم تا با قطعی سرور مواجه نشوید.

5- پشتیبانی
پشتیبانی یکی از مهم ترین گزینه ها برای انتخاب یک ارائه دهنده میزبانی است. زمین هاست با پشتیبانی 24/7 به شما تضمین می دهد تا در لحظه مشکلات ایجاد شده را برای شما حل کند.

6- سرویس پشتیبان گیری
همیشه و در همه حال باید برای اتفاقات بد و احتمالی که ممکن است برای وب سایت بیفتد آمادگی داشته باشید. از همین جهت باید از تمام فایل های سرور خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. در زمین هاست می توانید به طور منظم از داده های سرور خصوصی مجازی (VPS) خود بک آپ بگیرید و در صورت بوجود آمدن اتفاقی بد و پاک شدن اطلاعات تان آن ها را بازیابی کنید.

7- مقیاس پذیری
یکی از ویژگی های خوب هر میزبانی VPS، توانایی مقیاس پذیری آن در حین نیاز به منابع بیشتر است. 

8- سیستم عامل
شما می توانید بسته به نیاز خود سیستم عامل لینوکس یا ویندوز را بر روی سرور خصوصی مجازی (VPS) خود نصب کنید. پیش از این کار می توانید با یک توسعه دهنده وب مشورت کنید.

9- ویژگی های امنیتی
در صورتی که مدیریت سرور VPS خود را به زمین هاست بسپارید، دیگر نیازی نیست که نگران نکات امنیتی باشید. زمین هاست تلاش کرده است تا به روزترین نرم افزارهای امنیتی و فایروال ها را در یک سرور مدیریت شده ارائه دهد. اما در صورتی که خودتان مدیریت سرور را بر عهده دارید باید از به روز بودن نکات امنیتی سرورتان آگاه باشید.

10- دسترسی به Root
مزیت اصلی سرور VPS این است که بر روی همه جنبه های آن کنترل دارید، در نتیجه می توانید با توجه به نیازتان آن را هرگونه که می خواهید پیکربندی کنید.

ویژگی های هاست خصوصی مجازی (VPS) در زمین هاست

سرور خصوصی مجازی (VPS) یک گزینه عالی برای کاربرانی است که می خواهند هاست خود را ارتقا دهند. به دلیل اینکه بسیار مقرون به صرفه است و منابع خوبی از سرور به کاربران ارائه می دهد. 
در صورت تمایل به تهیه سرور VPS کافی است که پلن های موجود را بررسی کنید و بسته به نیاز خود بهترین گزینه را انتخاب کنید. همچنین می توانید مدیریت این سرور را به ما بسپارید تا بدون هیچگونه مشکلی سرویس ارائه شده را برای شما مدیریت کنیم و به طور منظم از داده های شما بک آپ بگیریم تا در صورت بروز حوادث ناخواسته در عرض چند دقیقه همه اطلاعات خود را بازیابی کنید.

سوالات متداول

تعدادی از سوالات متدوال مربوط به سرور خصوصی مجازی (VPS) در زیر آمده است. در صورتی که سوال دیگری دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

نسبت اشتراک منابع سرور به چه صورت است؟

سرورهای مجازی زمین هاست اشتراکی نبوده و منابع سرور را بصورت اختصاصی به سرور مجازی شما اختصاص می‌دهد.

منظور از مصرف منصفانه در ترافیک ماهانه سرور چیست؟

ترافیک ماهانه سرورهای مجازی زمین هاست نامحدود است، اما برای تضمین سرعت و کیفیت شبکه همه مشتریان زمین هاست، ترافیک مصرفی ماهانه سرور مجازی شما نباید از آستانه مصرف منصفانه که در توافق نامه سطح سرویس تعریف شده عبور کند.

چه تعداد آی پی اضافه می توانم برای سرور مجازی خریداری کنم؟

تعداد آی پی های اضافه ای که به هر سرور مجازی تعلق می گیرد به دیتاسنتر سرور بستگی دارد و برای هر دیتاسنتر متفاوت است. برای اطلاعات بیشتر با پشتیبانی تماس گرفته یا از طریق تیکت اقدام کنید.

آیا سیستم عامل های متفرقه هم روی سرورهای مجازی نصب می کنید؟

چنانچه سیستم عامل مورد نظر شما با قوانین زمین هاست و جمهوری اسلامی ایران تداخلی نداشته باشد، کارشناسان ما iso سیستم عامل مورد نظر شما را دریافت کرده و بعد از بررسی امنیتی آن را برای شما نصب می کنند.

من تخصص کافی در سیستم عامل لینوکس ندارم. آیا زمین هاست برای نصب و کانفیگ سرویس های من کمکی می کند؟

بله. زمین هاست با بیشتر از یک دهه تجربه در زمینه لینوکس و نرم افزارهای متن باز، آماده پشتیبانی ارائه خدمات در این زمینه است. برای اطلاعات بیشتر و دریافت هزینه با پشتیبانی زمین هاست در ارتباط باشید.