سرور Voip

سرور Voip

سرور VoIP به شما امکان پیاده سازی سیستم تلفن از طریق اینترنت را ارائه می دهد و می تواند در هزینه های سازمان شما، به مقدار زیادی صرفه جویی نماید. یکی از خدمات زمین هاست، سفارشی سازی و امکان ارائه این سرورها به متقاضیان آن است. ضمن اینکه تمامی تنظیمات و پیکربندی های لازم از طریق متخصصین زمین هاست قابل انجام بوده و نیازی نیست که برای راه اندازی سیستم ویپ خود، هزینه های زیادی پرداخت کنید. آپ تایم 99.9% سرورهای ما به همراه سرعت بالا و پهنای باند نامحدود، از جمله امکاناتی است که سرورهای VoIP زمین هاست را قابل اطمینان نموده و آن را با بهترین قیمت در اختیار شما قرار می دهد.
سرور Voip

پلن های سرور Voip

زمین هاست پلن های مختلفی را متناسب با کاربردهای متفاوت طراحی کرده است تا پاسخگوی نیازها و سرویس های گوناگون باشد.

 • نام سرور
  تعدا پردازنده
  رم
  دیتا سنتر
  فضای هارد
  ترافیک
  پورت اتصال
  هزینه ماهانه
 • نام سرور Voip-VPS-IR4
  تعداد پردازنده (1/3) 4 Core
  رم (3/4) 4 گیگابایت
  دیتا سنتر انتخابی
  فضای هارد 60 گیگابایت Nvme
  ترافیک نامحدود (ترافیک منصفانه خارج از کشور)
  پورت اتصال ۱ گیگابیت
  هزینه ماهانه ۷۰۷,۰۰۰ هزارتومان
 • نام سرور Voip-VPS-IR8
  تعداد پردازنده (1/3) 8 Core
  رم (3/4) 8 گیگابایت
  دیتا سنتر انتخابی
  فضای هارد 80 گیگابایت Nvme
  ترافیک نامحدود (ترافیک منصفانه خارج از کشور)
  پورت اتصال ۱ گیگابیت
  هزینه ماهانه ۱,۲۰۸,۰۰۰ هزارتومان
 • نام سرور Voip-VPS-IR16
  تعداد پردازنده (1/3) 16 Core
  رم (3/4) 16 گیگابایت
  دیتا سنتر انتخابی
  فضای هارد 120 گیگابایت Nvme
  ترافیک نامحدود (ترافیک منصفانه خارج از کشور)
  پورت اتصال ۱ گیگابیت
  هزینه ماهانه ۲,۲۱۰,۰۰۰ هزارتومان
 • نام سرور
  تعدا پردازنده
  رم
  دیتا سنتر
  فضای هارد
  ترافیک
  پورت اتصال
  هزینه ماهانه

VoIP یا ویپ چیست؟

سرور VoIP (که معمولاً بر روی سرورهای اختصاصی ساخته می شود) به دریافت، ذخیره و توزیع داده ها از زمانی که وارد و خارج می شوند کمک می کند. البته پیش از اینکه درمورد سرور Voip صحبت کنیم بهتر بدانیم سیستم Voip چیست؟

Voip کوتاه شده عبارت "Voice over IP" به معنای انتقال صدا از طریق پروتکل اینترنت است و به استانداردهایی اشاره دارد که از طریق آن ها می توان به جای استفاده از خطوط تلفن معمولی، از اینترنت برای اتصال تماس های صوتی استفاده کرد. Voice over IP صدای شما را به یک سیگنال دیجیتال تبدیل می کند و با فشرده سازی و از طریق اینترنت آن را ارسال می کند. 

یک شرکت ارائه دهنده خدمات Voip تماس ها را بین شرکت ها تنظیم می کند و در سمت گیرنده، مجددا سیگنال ها به صدا تبدیل می شوند. افراد به این دلیل سیستم Voip را انتخاب می کنند که باعث صرفه جویی مالی زیادی در تماس های از راه دورشان می شود و دیگر نیازی به خطوط تلفن قدیمی برای برقراری ارتباط ندارند. از این طریق کارمندان می توانند حتی از خانه یا محلی خارج از شرکت هم به کارشان ادامه دهند.

برای تماس با Voip به یک تلفن رومیزی سازگار با SIP یا یک اپ تماس Voip نیاز دارید، به این معنی که یک آدرس IP به آن اختصاص داده شده باشد تا بتوان از شبکه شما تماس برقرار کرد. 

حالا که توضیح مختصری درمورد سیستم Voip دادیم برگردیم به سراغ سرور Voip. در این سرور، اگر کلاینتی از یک طرف درخواستی را ارسال کند، درخواست ابتدا به سرور می آید، پردازش می شود و سپس اجرا می شود. سرور Voip به عنوان PBX هم شناخته می شود و به مدیران این امکان را می دهد که عملکردهایی را به سیستم اضافه کنند. از طریق PBX، مدیران شبکه می توانند قابلیت ویدئوکال یا پاسخ صوتی تعاملی را هم اضافه کنند. هرچه ویژگی های سرور پیشرفته تر باشد، می تواند ترافیک بیشتری را بدون از دست دادن کیفیت تماس، مدیریت کند.

کاربردهای مختلف سرور Voip

در ادامه برخی از کاربردهای استفاده از سیستم و سرور Voip آمده است:

    • تماس نامحدود
همین که سیستم متصل شد می توانید بدون هیچ محدودیتی، هر نوع تماسی را که داشتید برقرار کنید و نگران هزینه آن ها نباشید.

    • کاهش هزینه های تماس
همانطور که از نامش پیداست، Voip از اینترنت برای انتقال داده ها استفاده می کند. تماس های تلفن سنتی از طریق خطوط یا دکل های ارتباطی منتقل می شوند، به این معنی که تامین و نگهداری آن ها گران تمام می شود. سیستم Voip از اینترنت برای ارسال بسته های داده استفاده می کند. در نتیجه، هزینه انتقال و دریافت داده ها بسیار کمتر می شود، زیرا فقط نیاز دارد تا به اینترنت متصل شود.

    • جابجایی آسان
از آنجایی سیستم Voip به اینترنت متکی است با هر بار جا به جایی شرکت می توان آن را به مکان جدید انتقال داد. اما تلفن های سنتی به مکان وابسته هستند و برای جا به جایی شان باید زمان و هزینه زیادی را صرف کرد.

    • دارای ویژگی های مختلف
سرور Voip دارای عملکردهای متعددی است، می توانید از طریق آن کنفرانس ویدیویی، تماس ویدیویی و چندین کار دیگر انجام دهید.

    • قابلیت اطمینان
از آنجایی که امروزه تقریبا اینترنت همیشه در دسترس است، تلفن های VoIP کاملاً قابل اعتماد هستند. آن ها تحت تأثیر تعطیلات، شرایط آب و هوایی نامناسب یا قطع برق قرار نمی گیرند.

    • پیامک (SMS)
با استفاده از این سیستم می توانید به مشتریان خود پیامک دهید یا از آن ها پیامک دریافت کنید. این یک گزینه عالی برای اطلاع رسانی سریع و یادآوری قرارهاست.

    • همکاری تیمی
با اتصال یک سرور Voip می توانید با اعضای تیم خود در یک سیستم چت کنید، ویدیو به اشتراک بگذارید و کارها را به سریع ترین حالت ممکن انجام دهید.

    • حضور در لحظه
در لحظه می توانید ببینید که چه کسانی برای دریافت تماس و چت در دسترس هستند.

    • اپلیکیشن گوشی هوشمند
فرقی نمی کند کجا باشید، حتی در حال حرکت هم می توانید به تماس هایتان پاسخ دهید و هیچ تماس مهمی را از دست ندهید. اپلیکیشن Voip به صورت رایگان برای گوشی های iOS و Android در دسترس است.

    • پست صوتی به ایمیل
پیام های صوتی را در صندوق ورودی تان دریافت کنید. می توانید به پیام های صوتی گوش دهید و از طریق ایمیل تان به آن ها پاسخ دهید.

    • کیفیت صدای HD
بدون هیچ نگرانی ای تماس های تلفنی تان با کیفیت عالی صدا برقرار می شوند. سیستم Voip به گونه ای طراحی شده تا هرگونه نویز و مشکلی را برطرف کند.

نکات مهم قبل از خرید هاست یا سرور Voip

اگر تمایل به خرید سرور Voip دارید باید به دو نکته مهم توجه کنید:

    • پهنای باند شبکه
برای سیستم Voip به یک اتصال اینترنت قوی و قابل اعتماد مانند DSL، کابل یا فیبر نوری نیاز دارید. پهنای باند استاندارد مورد نیاز برای وویپ 100 کیلوبیت بر ثانیه در هر دستگاه است. بسته به نوع داده ها و ویژگی هایی که استفاده می کنید، ممکن است به پهنای باند بیشتری نسبت به حد استاندارد نیاز داشته باشید.

    • تلفن ها و دستگاه ها
یکی دیگر از نکات مهم این است که دستگاه مناسبی برای راه اندازی سیستم وویپ داشته باشید. برای تکمیل تماس ها از طریق VoIP باید یک تلفن SIP، یک تلفن نرم افزاری یا یک آداپتور تلفن آنالوگ داشته باشید. به طور خلاصه:

تلفن های SIP: همه تلفن های VoIP تلفن های SIP هستند و بالعکس. این تلفن ها با استفاده از یک ارائه دهنده خدمات VoIP تماس برقرار می کنند.
تلفن های نرم افزاری: اگر به تلفن سنتی نیازی ندارید، فقط می توانید یک اپلیکیشن برای برقراری تماس های VoIP با استفاده از تلفن همراه، لپ تاپ یا دسکتاپ خود دانلود کنید. اپ های VoIP شناسه تماس گیرنده شما را محفوظ نگه می دارند زیرا داده های صوتی مستقیماً از طریق ارائه دهنده VoIP شما مدیریت می شوند.
آداپتورهای تلفن آنالوگ: از استفاده از تلفن های آنالوگ نترسید. می توانید با استفاده از یک آداپتور تلفن آنالوگ، تلفن های خود را به روز کنید تا از طریق VoIP به درستی کار کنند. تلفن های آنالوگ قابلیت کنفرانسی را ندارند اما ویژگی های دیگری را می توانند پشتیبانی کنند.

ویژگی های سرور VoIp در زمین هاست

زمین هاست یکی از ارائه دهندگان سرور Voip در ایران است که بهترین کیفیت لازم را همراه با ویژگی های مورد نیاز هر کسب و کار (در صورت تمایل) در اختیار آن ها قرار می دهد. 
زمین هاست سعی کرده است تا با ارائه پلن های مناسب و مقرون به صرفه و پشتیبانی قوی از سرورهای خود، مشتریان خود را راضی نگاه دارد.
در صورت تمایل به تهیه این سرور و نیاز به مشاوره، کافی است که با پشتیبانی زمین هاست تماس بگیرید.

سوالات متداول

تعدادی از سوالات متدوال مربوط به سرور Voip در زیر آمده است. در صورتی که سوال دیگری دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

نسبت اشتراک منابع سرور به چه صورت است؟

سرورهای مجازی زمین هاست اشتراکی نبوده و منابع سرور را بصورت اختصاصی به سرور مجازی شما اختصاص می‌دهد.

منظور از مصرف منصفانه در ترافیک ماهانه سرور چیست؟

ترافیک ماهانه سرورهای مجازی زمین هاست نامحدود است، اما برای تضمین سرعت و کیفیت شبکه همه مشتریان زمین هاست، ترافیک مصرفی ماهانه سرور مجازی شما نباید از آستانه مصرف منصفانه که در توافق نامه سطح سرویس تعریف شده عبور کند.

چه تعداد آی پی اضافه می توانم برای سرور مجازی خریداری کنم؟

تعداد آی پی های اضافه ای که به هر سرور مجازی تعلق می گیرد به دیتاسنتر سرور بستگی دارد و برای هر دیتاسنتر متفاوت است. برای اطلاعات بیشتر با پشتیبانی تماس گرفته یا از طریق تیکت اقدام کنید.

آیا سیستم عامل های متفرقه هم روی سرورهای مجازی نصب می کنید؟

چنانچه سیستم عامل مورد نظر شما با قوانین زمین هاست و جمهوری اسلامی ایران تداخلی نداشته باشد، کارشناسان ما iso سیستم عامل مورد نظر شما را دریافت کرده و بعد از بررسی امنیتی آن را برای شما نصب می کنند.

من تخصص کافی در سیستم عامل لینوکس ندارم. آیا زمین هاست برای نصب و کانفیگ سرویس های من کمکی می کند؟

بله. زمین هاست با بیشتر از یک دهه تجربه در زمینه لینوکس و نرم افزارهای متن باز، آماده پشتیبانی ارائه خدمات در این زمینه است. برای اطلاعات بیشتر و دریافت هزینه با پشتیبانی زمین هاست در ارتباط باشید.

مشتریان

زمین هاست، مورد اعتماد استارتاپ ها و کسب و کارهای بزرگ.